  • AVS226M04A12B-F
AVS226M04A12B-F
advertisement
Manufacturer No:
AVS226M04A12B-F
HK JDW NO:
192-AVS226M04A12B-F
Datasheet:
AVS226M04A12B-F
Description:
AVS 22μF Capacitor ±20% Bulk Surface Mount 19mA 0.118Dia 3.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
AVS226M04A12B-F
  • Surface Mount Land Size
    0.130Lx0.130W 3.30mmx3.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    AVS
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.118Dia 3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    27.9Ohm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    19mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    19mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    32.3mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.213 5.40mm