  • AT94S05AL-25DGC
AT94S05AL-25DGC
advertisement
Manufacturer No:
AT94S05AL-25DGC
HK JDW NO:
69-AT94S05AL-25DGC
Description:
3.3V V 1.5mm mm FPGAs 25MHz MHz 1mm mm 256
Quantity:
In Stock : 7716
Step5Bar-code shipping tag
AT94S05AL-25DGC
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    256
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    256
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Frequency
    25MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Interface
    I2C, UART
  • RAM Size
    19.5kB
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Gates
    5000
  • Number of CLBs
  • Length
    17mm
  • Height Seated (Max)
    1.5mm
  • Width
    17mm