  • AT93C86-10SC-2.7
AT93C86-10SC-2.7
advertisement
Manufacturer No:
AT93C86-10SC-2.7
HK JDW NO:
536-AT93C86-10SC-2.7
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
AT93C86-10SC-2.7
Description:
Memory IC AT93C86
Step5Bar-code shipping tag
AT93C86-10SC-2.7
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
    1 (Unlimited)
  • Technology
    EEPROM
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Base Part Number
    AT93C86
  • Memory Size
    16Kb 2K x 8 1K x 16
  • Clock Frequency
    2MHz