  • CY7C0851AV-133BBI
CY7C0851AV-133BBI
advertisement
Manufacturer No:
CY7C0851AV-133BBI
HK JDW NO:
699-CY7C0851AV-133BBI
Package:
172-LFBGA
Datasheet:
CY7C0851AV-133BBI
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
CY7C0851AV-133BBI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    172-LFBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    SRAM - Dual Port, Synchronous
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Memory Size
    2Mb 64K x 36
  • Memory Type
    Volatile
  • Clock Frequency
    133MHz