  • AT89LV51-16JC
AT89LV51-16JC
advertisement
Manufacturer No:
AT89LV51-16JC
HK JDW NO:
69-AT89LV51-16JC
Package:
PLCC
Datasheet:
Description:
Microcontroller PLCC
Quantity:
In Stock : 12682
Step5Bar-code shipping tag
AT89LV51-16JC
  • Package / Case
    PLCC
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Max Supply Voltage
    6V
  • Min Supply Voltage
    2.7V
  • Memory Size
    4kB
  • RAM Size
    128B
  • Memory Type
    FLASH
  • Frequency (Max)
    16MHz