  • AT45DB081D-MU-2.5-SL383
AT45DB081D-MU-2.5-SL383
advertisement
Manufacturer No:
AT45DB081D-MU-2.5-SL383
Manufacturer:
Adesto Technologies
HK JDW NO:
13-AT45DB081D-MU-2.5-SL383
Package:
8-VDFN Exposed Pad
Description:
Memory IC
Step5Bar-code shipping tag
AT45DB081D-MU-2.5-SL383
  • Package / Case
    8-VDFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    2.5V~3.6V
  • Memory Size
    8Mb 264Bytes x 4096 pages
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Max Supply Current
    15mA
  • Clock Frequency
    50MHz