  • AT24C02AN-10SI-2.5
AT24C02AN-10SI-2.5
advertisement
Manufacturer No:
AT24C02AN-10SI-2.5
HK JDW NO:
536-AT24C02AN-10SI-2.5
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description:
Memory IC AT24C02
Step5Bar-code shipping tag
AT24C02AN-10SI-2.5
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    8-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Voltage - Supply
    2.5V~5.5V
  • Base Part Number
    AT24C02
  • Memory Size
    2Kb 256 x 8
  • Clock Frequency
    400kHz