  • AT-16.000MDHK-T
AT-16.000MDHK-T
advertisement
Manufacturer No:
AT-16.000MDHK-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-AT-16.000MDHK-T
Package:
HC-49/US
Step5Bar-code shipping tag
AT-16.000MDHK-T
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Height
    4.0894mm
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm
  • Length
    11.4046mm
  • Width
    4.8006mm