  • ASVMX-156.250MHZ-3BBA
ASVMX-156.250MHZ-3BBA
advertisement
Manufacturer No:
ASVMX-156.250MHZ-3BBA
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASVMX-156.250MHZ-3BBA
Package:
6-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASVMX-156.250MHZ-3BBA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ASVMX
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    2.375V~3.63V
  • Frequency
    156.25MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVPECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    120mA
  • Max Supply Current
    120mA
  • Height
    1.397mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    5.0038mm