  • ASTMUPCV-33-3.6864MHZ-EJ-E-T
ASTMUPCV-33-3.6864MHZ-EJ-E-T
advertisement
Manufacturer No:
ASTMUPCV-33-3.6864MHZ-EJ-E-T
HK JDW NO:
5-ASTMUPCV-33-3.6864MHZ-EJ-E-T
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
ASTMUPCV-33-3.6864MHZ-EJ-E-T
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASTMUPC
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    3.6864MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    LVCMOS
    MEMS
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    3.6864MHz
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    31mA
  • Max Supply Current
    36mA
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm