  • ASTMUPCD-33-66.666MHZ-LY-E-T
ASTMUPCD-33-66.666MHZ-LY-E-T
advertisement
Manufacturer No:
ASTMUPCD-33-66.666MHZ-LY-E-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASTMUPCD-33-66.666MHZ-LY-E-T
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASTMUPCD-33-66.666MHZ-LY-E-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASTMUPC
  • Size / Dimension
    0.106Lx0.094W 2.70mmx2.40mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    66.666MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    36mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    31mA
  • Max Supply Current
    36mA
  • Height
    812.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    2.6924mm
  • Width
    2.3876mm