  • ASTMLPE-27.000MHZ-LJ-E-T
ASTMLPE-27.000MHZ-LJ-E-T
advertisement
Manufacturer No:
ASTMLPE-27.000MHZ-LJ-E-T
HK JDW NO:
5-ASTMLPE-27.000MHZ-LJ-E-T
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
27MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 2.25 V ~ 3.63 V 7.5mA Enable/Disable
Step5Bar-code shipping tag
ASTMLPE-27.000MHZ-LJ-E-T
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    7.5mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    4.2mA
  • Max Supply Current
    7.5mA
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm