  • 510CCA12M8000AAG
510CCA12M8000AAG
advertisement
Manufacturer No:
510CCA12M8000AAG
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-510CCA12M8000AAG
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
510CCA12M8000AAG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
510CCA12M8000AAG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    Si510
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    12.8MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    26mA
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    12.8MHz
  • Power Supplies
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    18mA
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm