  • ASTMHTV-16.000MHZ-ZC-E
ASTMHTV-16.000MHZ-ZC-E
advertisement
Manufacturer No:
ASTMHTV-16.000MHZ-ZC-E
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASTMHTV-16.000MHZ-ZC-E
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASTMHTV-16.000MHZ-ZC-E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    16MHz
  • Rise Time-Max
    3ns
  • Fall Time-Max
    3ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    ASTMHT
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    2.25V~3.63V
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm