  • ASSML-27.000MHZ-EC-C1
ASSML-27.000MHZ-EC-C1
advertisement
Manufacturer No:
ASSML-27.000MHZ-EC-C1
Manufacturer:
Abracon LLC.
HK JDW NO:
5-ASSML-27.000MHZ-EC-C1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASSML-27.000MHZ-EC-C1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.465V
  • Min Supply Voltage
    3.125V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Frequency Tolerance
    0.005%
  • Height
    5.3mm
  • Length
    14.3mm
  • Width
    10.7mm