  • ASR-SV240A20RY-L
ASR-SV240A20RY-L
advertisement
Manufacturer No:
ASR-SV240A20RY-L
Manufacturer:
Altran Magnetics, LLC
HK JDW NO:
49-ASR-SV240A20RY-L
Package:
Module
Datasheet:
Description:
DIN-RAIL HEATSINK INTEGRATED SSR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASR-SV240A20RY-L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Package / Case
    Module
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    Altran Magnetics, LLC
  • Series
    SV
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    AC
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    90 ~ 280VAC
  • Voltage - Load
    24 V ~ 280 V
  • Load Current
    20 A