  • ASPI-8040S-220M-T
ASPI-8040S-220M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-8040S-220M-T
HK JDW NO:
5-ASPI-8040S-220M-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ASPI-8040S-220M-T
Description:
FIXED IND 22UH 2.1A 69 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-8040S-220M-T
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    69mOhm
  • Max DC Current
    2.1A
  • Frequency - Self Resonant
    9.5MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.4A
  • Height
    4.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.165 4.20mm
  • Length
    8.001mm
  • Width
    8mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2009
  • Series
    ASPI-8040S
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    2.1A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    2.1A