  • ASPI-2410-100M-T2
ASPI-2410-100M-T2
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-2410-100M-T2
HK JDW NO:
5-ASPI-2410-100M-T2
Datasheet:
ASPI-2410-100M-T2
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-2410-100M-T2
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASPI-2410
  • Size / Dimension
    0.094Lx0.094W 2.40mmx2.40mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    120°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    550mA
  • Current Rating
    550mA
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    690mOhm
  • Max DC Current
    1A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    600mA
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2.3876mm
  • Width
    2.3876mm