  • ASPI-0418S-221M-T3
ASPI-0418S-221M-T3
advertisement
Manufacturer No:
ASPI-0418S-221M-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASPI-0418S-221M-T3
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASPI-0418S-221M-T3
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASPI-0418S
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.165Lx0.165W 4.20mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    382mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    4.191mm
  • Width
    4.191mm