  • ASMCI-0603-1R0M-T
ASMCI-0603-1R0M-T
advertisement
Manufacturer No:
ASMCI-0603-1R0M-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASMCI-0603-1R0M-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ASMCI-0603-1R0M-T
Description:
FIXED IND 1UH 190MA 200 MOHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASMCI-0603-1R0M-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2009
  • Series
    ASMCI-0603
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    190mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm
  • Max DC Current
    190mA
  • Frequency - Self Resonant
    75MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm