  • ASFLM1-33.333MHZ-C
ASFLM1-33.333MHZ-C
advertisement
Manufacturer No:
ASFLM1-33.333MHZ-C
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASFLM1-33.333MHZ-C
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASFLM1-33.333MHZ-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ASFLM, Pure Silicon™
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Supply Voltage
    3V
  • Frequency
    33.333MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    LVCMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Current - Supply (Max)
    9mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    33.333MHz
  • Operating Supply Voltage
    3V
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    1μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm