  • ASEMB-3.6864MHZ-LY-T
ASEMB-3.6864MHZ-LY-T
advertisement
Manufacturer No:
ASEMB-3.6864MHZ-LY-T
HK JDW NO:
5-ASEMB-3.6864MHZ-LY-T
Description:
OSC MEMS 3.6864MHZ CMOS SMD
Step5Bar-code shipping tag
ASEMB-3.6864MHZ-LY-T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ASEMB, Pure Silicon™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Additional Feature
    STANDBY; TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR, 7 INCH
  • Subcategory
    XO, Clock
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    3.6864MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    MEMS
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.85mm
  • Operating Frequency
    3.6864MHz
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Rise Time-Max
    2ns
  • Fall Time-Max
    2ns
  • Power Supplies
    1.8/3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    15μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    16mA
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm