  • ASE2-48.000MHZ-ET
ASE2-48.000MHZ-ET
advertisement
Manufacturer No:
ASE2-48.000MHZ-ET
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASE2-48.000MHZ-ET
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ASE2-48.000MHZ-ET
Description:
Quantity:
In Stock : 9409
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASE2-48.000MHZ-ET
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASE2
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    15mA
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    15mA
  • Height
    1.1938mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm