  • ASD1-3.6864MHZ-EC-T3
ASD1-3.6864MHZ-EC-T3
advertisement
Manufacturer No:
ASD1-3.6864MHZ-EC-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ASD1-3.6864MHZ-EC-T3
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ASD1-3.6864MHZ-EC-T3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current - Supply (Max)
    4mA
  • Operating Supply Voltage
    3V
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    20μA
  • Load Capacitance
    15pF
  • Max Supply Current
    4mA
  • Height
    990.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ASD
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Supply
    3V
  • Frequency
    3.6864MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm