  • ASA2-66.666MHZ-L-T
ASA2-66.666MHZ-L-T
advertisement
Manufacturer No:
ASA2-66.666MHZ-L-T
HK JDW NO:
5-ASA2-66.666MHZ-L-T
Step5Bar-code shipping tag
ASA2-66.666MHZ-L-T
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ASA
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    XO (Standard)
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    66.666MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    66.666MHz
  • Power Supplies
    1.8V
  • Max Supply Current
    10mA
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm