  • AS11.059218SMDT
AS11.059218SMDT
advertisement
Manufacturer No:
AS11.059218SMDT
Manufacturer:
Raltron
HK JDW NO:
653-AS11.059218SMDT
Package:
Datasheet:
Description:
AS11.059218SMDT datasheet pdf and Crystals product details from Raltron stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AS11.059218SMDT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    11.0592MHz
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Operating Frequency
    11.0592MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%