  • AS02504PR-N50-R
AS02504PR-N50-R
advertisement
Manufacturer No:
AS02504PR-N50-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-AS02504PR-N50-R
Package:
Datasheet:
Description:
SPEAKER 2W 4 OHM 79DB 280HZ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AS02504PR-N50-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Shape
    Round
  • Material - Cone
    Paper
  • Material - Magnet
    Nd-Fe-B
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2017
  • Series
    N50 Mini Speaker
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    General Purpose
  • Technology
    Magnetic
  • Impedance
    4Ohms
  • Frequency - Self Resonant
    280Hz
  • Power - Max
    2.5W
  • Frequency Range
    250Hz~20kHz
  • Power - Rated
    2W
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    79.00
  • Efficiency - Type
    Sound Pressure Level (SPL)
  • Efficiency - Testing
    1W/500mm
  • Height Seated (Max)
    0.307 7.80mm