  • AS020100MR-R
AS020100MR-R
advertisement
Manufacturer No:
AS020100MR-R
HK JDW NO:
622-AS020100MR-R
Description:
SPEAKER .25W 100 OHM 90DBA 700HZ
Step5Bar-code shipping tag
AS020100MR-R
  • Shape
    Round
  • Material - Cone
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
  • Material - Magnet
    Nd-Fe-B
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.787Dia 20.00mm
  • Termination
    Solder Pads
  • Impedance
    100Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    700Hz
  • Power - Max
    500mW
  • Frequency Range
    700Hz~5kHz
  • Power - Rated
    250mW
  • Efficiency - dBA
    90.00
  • Efficiency - Testing
    100mW/100mm
  • Distortion Rating
    Out of Bounds
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm