  • AS01208MS-SP12-WP-R
AS01208MS-SP12-WP-R
advertisement
Manufacturer No:
AS01208MS-SP12-WP-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-AS01208MS-SP12-WP-R
Package:
Datasheet:
Description:
SPEAKER 12MM 0.3 W 8 OHM 88 DB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AS01208MS-SP12-WP-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Shape
    Rectangular
  • Material - Cone
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
  • Material - Magnet
    Nd-Fe-B
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    AS
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.217W 12.00mmx5.50mm
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder Pads
  • Type
    Receiver
  • Technology
    Magnetic
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Impedance
    8Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    1.3kHz
  • Power - Max
    500mW
  • Frequency Range
    850Hz~20kHz
  • Power - Rated
    300mW
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    88.00
  • Efficiency - Type
    Sensitivity
  • Efficiency - Testing
    100mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm