  • AS-14.31818-18
AS-14.31818-18
advertisement
Manufacturer No:
AS-14.31818-18
Manufacturer:
Raltron
HK JDW NO:
653-AS-14.31818-18
Package:
Datasheet:
AS-14.31818-18
Description:
AS-14.31818-18 datasheet pdf and Crystals product details from Raltron stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AS-14.31818-18
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    14.31818MHz
  • Frequency Stability
    50 ppm
  • Operating Frequency
    14.31818MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    0.003%
  • Drive Level
    500 µW
  • Aging
    5 PPM/YEAR
  • Crystal/Resonator Type
    PARALLEL - FUNDAMENTAL
  • Series Resistance
    50Ohm
  • Height
    3.5mm
  • Length
    11.35mm
  • Width
    5mm