  • AR027150MR-R
AR027150MR-R
advertisement
Manufacturer No:
AR027150MR-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
HK JDW NO:
622-AR027150MR-R
Package:
Datasheet:
Description:
SPEAKER 150OHM 15MW TOP PORT
Step5Bar-code shipping tag
AR027150MR-R
    Select All
  • Technology
    Magnetic
  • Depth
    8mm
  • Frequency
    20Hz
  • Impedance
    150Ohms
  • Frequency - Self Resonant
    650Hz
  • Power - Max
    30mW
  • Frequency Range
    20Hz~10kHz
  • Power - Rated
    15mW
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    119.00
  • Efficiency - Type
    Sound Pressure Level (SPL)
  • Efficiency - Testing
    1mW/10mm
  • Diameter
    26.8mm
  • Height
    8.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Shape
    Round
  • Material - Cone
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
  • Material - Magnet
    Nd-Fe-B
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    1.055Dia 26.80mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Pads
  • Type
    Receiver
  • Resistance
    150Ohm
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Power Rating
    15mW
  • Max Power Dissipation
    30mW