  • AQ147A5R6CAJME
AQ147A5R6CAJME
advertisement
Manufacturer No:
AQ147A5R6CAJME
HK JDW NO:
66-AQ147A5R6CAJME
Description:
AQ 5.6pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
AQ147A5R6CAJME
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    A
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6pF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    A
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Height
    1.676mm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm