  • AQ06EM510KAJ1A\1K
AQ06EM510KAJ1A\1K
advertisement
Manufacturer No:
AQ06EM510KAJ1A\1K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-AQ06EM510KAJ1A\1K
Package:
0603
Datasheet:
Description:
51pF 150V Ceramic Capacitor 10% 0603
Step5Bar-code shipping tag
AQ06EM510KAJ1A\1K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    51pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Depth
    813μm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    813μm
  • Length
    1.6mm