  • APAE2338L2540DDDB1-T
APAE2338L2540DDDB1-T
advertisement
Manufacturer No:
APAE2338L2540DDDB1-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-APAE2338L2540DDDB1-T
Step5Bar-code shipping tag
APAE2338L2540DDDB1-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2012
  • Series
    APAE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Pin
  • Applications
    SDARS
  • Frequency
    2.338GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    30MHz
  • Gain
    5dBic
  • Max Frequency
    2.348GHz
  • Frequency Range
    2.323GHz~2.353GHz
  • Antenna Type
    Ceramic Patch
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.3GHz
  • Height
    3.9878mm
  • Length
    25mm
  • Width
    25mm
  • Height (Max)
    0.181 4.60mm