  • AP1506-33T5L-U
AP1506-33T5L-U
advertisement
Manufacturer No:
AP1506-33T5L-U
HK JDW NO:
233-AP1506-33T5L-U
Package:
TO-220-5
Datasheet:
AP1506-33T5L-U
Description:
5 Terminals 4.5V AP1506 DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 150kHz Tube TO-220-5
Quantity:
In Stock : 6871
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AP1506-33T5L-U
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Frequency - Switching
    150kHz
  • Min Output Voltage
    3.3V
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-5
  • Weight
    3.000003g
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Base Part Number
    AP1506
  • JESD-30 Code
    R-XSFM-T5
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    3A
  • Operating Supply Voltage
    22V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Input Voltage-Nom
    12V