  • AOCJY4A-12.800MHZ
AOCJY4A-12.800MHZ
advertisement
Manufacturer No:
AOCJY4A-12.800MHZ
HK JDW NO:
5-AOCJY4A-12.800MHZ
Package:
6-DIP (0.701, 17.80mm), 5 Leads
Datasheet:
AOCJY4A-12.800MHZ
Step5Bar-code shipping tag
AOCJY4A-12.800MHZ
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    AOCJY4
  • Size / Dimension
    1.421Lx1.071W 36.10mmx27.20mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Radial
  • Type
    VCOCXO
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    12.8MHz
  • Frequency Stability
    ±2ppb
  • Output
    CMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    36.1mm x 27.2mm x 13.0mm
  • Operating Frequency
    12.8MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Warm-up Power
    4W
  • Input Power
    1.5W
  • Warm-up Time-Max
    3Minute
  • Height
    13.0048mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm