  • AOCJY1A-38.880MHZ
AOCJY1A-38.880MHZ
advertisement
Manufacturer No:
AOCJY1A-38.880MHZ
HK JDW NO:
5-AOCJY1A-38.880MHZ
Package:
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Step5Bar-code shipping tag
AOCJY1A-38.880MHZ
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Series
    AOCJY1
  • Size / Dimension
    0.819Lx0.520W 20.80mmx13.20mm
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Type
    VCOCXO
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Supply Voltage
    5V
  • Frequency
    38.88MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppb
  • Output
    CMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Operating Frequency
    38.88MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Load Capacitance
    15pF
  • Height
    7.7978mm
  • Height Seated (Max)
    0.334 8.48mm