  • ANT1606JB12B1575A
ANT1606JB12B1575A
advertisement
Manufacturer No:
ANT1606JB12B1575A
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-ANT1606JB12B1575A
Package:
Datasheet:
Description:
ANT1606JB12B1575A datasheet pdf and RF Antennas product details from Yageo stock available at HK JDW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ANT1606JB12B1575A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Feature
    LNA, Filter
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Applications
    GPS
  • Frequency
    1.575GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Cable Length
    93mm
  • Bandwidth
    18MHz
  • Gain
    -2.52dBic
  • Frequency Range
    1.566GHz~1.584GHz
  • RF Family/Standard
    Navigation
  • Antenna Type
    Ceramic Patch
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Height
    6.4008mm
  • Length
    16mm
  • Width
    5.2mm