  • ANT-916-PW-QW
ANT-916-PW-QW
advertisement
Manufacturer No:
ANT-916-PW-QW
HK JDW NO:
473-ANT-916-PW-QW
Package:
Datasheet:
ANT-916-PW-QW
Step5Bar-code shipping tag
ANT-916-PW-QW
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Published
    2008
  • Series
    PW
  • Feature
    Cable - 216mm
  • Termination
    Solder
  • Applications
    ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
  • Frequency
    916MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Cable Length
    215.9mm
  • Bandwidth
    100MHz
  • Gain
    1.8dBi
  • Frequency Range
    865MHz~965MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.9
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    915MHz
  • Diameter
    7.62mm
  • Height
    80.01mm
  • Length
    74.2mm
  • Height (Max)
    3.150 80.00mm