  • AMK432BJ477MM-T
AMK432BJ477MM-T
advertisement
Manufacturer No:
AMK432BJ477MM-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-AMK432BJ477MM-T
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
AMK432BJ477MM-T
Description:
M 470μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 16161
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AMK432BJ477MM-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm