  • AMK105BJ225MV-F
AMK105BJ225MV-F
advertisement
Manufacturer No:
AMK105BJ225MV-F
HK JDW NO:
782-AMK105BJ225MV-F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
AMK105BJ225MV-F
Description:
M 2.2μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 29905
Step5Bar-code shipping tag
AMK105BJ225MV-F
    17 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Height
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm