  • AMI-M11J-1-10-B-1
AMI-M11J-1-10-B-1
advertisement
Manufacturer No:
AMI-M11J-1-10-B-1
Manufacturer:
Altran Magnetics, LLC
HK JDW NO:
49-AMI-M11J-1-10-B-1
Package:
Datasheet:
Description:
LINE FILTER 250VAC 1A CHASS MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AMI-M11J-1-10-B-1
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Termination Style
    Quick Connect
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Configuration
    Single Stage
  • Inductance
    1.76mH
  • Current
    10A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C