  • FN3120H-230-40
FN3120H-230-40
advertisement
Manufacturer No:
FN3120H-230-40
HK JDW NO:
694-FN3120H-230-40
Datasheet:
FN3120H-230-40
Description:
Power Line Filter 0Hz to 60Hz 230A 520VAC Terminal Block Flange Mount
Step5Bar-code shipping tag
FN3120H-230-40
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Published
    2008
  • Depth
    168mm
  • Current Rating
    230A
  • Frequency
    60Hz
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Max Voltage Rating (AC)
    520V
  • Max Current Rating
    230A
  • Filter Type
    Three Phase (Delta)
  • Leakage Current (Max)
    97.9mA
  • Frequency - Operating
    DC~60Hz
  • High Pot
    2250 V
  • Height
    140mm
  • Length
    168mm