  • AMER150-36420CAZ-NAF
AMER150-36420CAZ-NAF
advertisement
Manufacturer No:
AMER150-36420CAZ-NAF
HK JDW NO:
21-AMER150-36420CAZ-NAF
Description:
Led Drvr Module 1-CH IP68 36V 4.16A
Step5Bar-code shipping tag
AMER150-36420CAZ-NAF
  • Max Operating Temperature
    75 °C
  • Min Operating Temperature
    -55 °C
  • Output Voltage
    36 V
  • Max Output Current
    4.16 A
  • Output Power
    150 W
  • Max Output Voltage
    36 V
  • Min Input Voltage
    90 V
  • Max Input Voltage
    305 V
  • Min Output Voltage
    24 V
  • Isolation Voltage
    0 V
  • Max Input Voltage (DC)
    430 V
  • Min Input Voltage (DC)
    120 V
  • Switching Frequency
    100 kHz
  • Height
    58.928 mm
  • Length
    181.102 mm
  • Width
    46.99 mm