  • AMER90-24375AZ-NAF
AMER90-24375AZ-NAF
advertisement
Manufacturer No:
AMER90-24375AZ-NAF
Manufacturer:
Aimtec
HK JDW NO:
21-AMER90-24375AZ-NAF
Package:
Module
Description:
90 Watt AC-DC Constant Current or Constant, IP68, No Dimming; North American colour input wires
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AMER90-24375AZ-NAF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Input Voltage (DC)
    430 V
  • Min Input Voltage (DC)
    120 V
  • Switching Frequency
    125 kHz
  • Height
    46.99 mm
  • Length
    181.102 mm
  • Width
    58.928 mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    IP68
  • Mount
    Wire
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    900 g
  • Max Operating Temperature
    85 °C
  • Min Operating Temperature
    -40 °C
  • Output Voltage
    24 V
  • Max Output Current
    3.75 A
  • Number of Channels
    1
  • Leakage Current
    250 µA
  • Output Power
    90 W
  • Max Output Voltage
    24 V
  • Min Input Voltage
    90 V
  • Max Input Voltage
    305 V
  • Min Output Voltage
    12 V
  • Isolation Voltage
    0 V