  • AMER150-24630AZ-NA
AMER150-24630AZ-NA
advertisement
Manufacturer No:
AMER150-24630AZ-NA
Manufacturer:
Aimtec
HK JDW NO:
21-AMER150-24630AZ-NA
Package:
Module
Description:
Led Drvr Module 1-CH Pwm IP68 24V 6.3A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AMER150-24630AZ-NA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Wire
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    900 g
  • Max Operating Temperature
    80 °C
  • Min Operating Temperature
    -40 °C
  • Output Voltage
    24 V
  • Max Output Current
    6.3 A
  • Number of Channels
    1
  • Leakage Current
    250 µA
  • Output Power
    150 W
  • Max Output Voltage
    24 V
  • Min Input Voltage
    90 V
  • Max Input Voltage
    305 V
  • Min Output Voltage
    12 V
  • Isolation Voltage
    0 V
  • Max Input Voltage (DC)
    430 V
  • Min Input Voltage (DC)
    120 V
  • Switching Frequency
    100 kHz
  • Height
    58.928 mm
  • Length
    181.102 mm
  • Width
    46.99 mm