  • AMEL5-15S277NZ
AMEL5-15S277NZ
advertisement
Manufacturer No:
AMEL5-15S277NZ
HK JDW NO:
21-AMEL5-15S277NZ
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 5W
Step5Bar-code shipping tag
AMEL5-15S277NZ
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Weight
    0.068 lb (31.00 g)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 70°C (With Derating)
  • Series
    AMEL5-277NZ (5W)
  • Size / Dimension
    1.00" L x 2.00" W x 0.61" H (25.4mm x 50.8mm x 15.4mm)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    5 W
  • Efficiency
    77%
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Current - Output (Max)
    333mA
  • Voltage - Input
    85 ~ 305 VAC
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%