  • AMA24ER4L-120150Y
AMA24ER4L-120150Y
advertisement
Manufacturer No:
AMA24ER4L-120150Y
HK JDW NO:
21-AMA24ER4L-120150Y
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Step5Bar-code shipping tag
AMA24ER4L-120150Y
  • Weight
    0.287 lb (130.00 g)
  • Operating Temperature
    0°C ~ 40°C
  • Series
    AMA24-Y
  • Size / Dimension
    2.83" L x 1.34" W x 3.48" H (72.0mm x 34.0mm x 88.3mm)
  • Power (Watts)
    18 W
  • Approval Agency
    CE, UL
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Voltage - Input
    90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output
    12V
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    60.2" (1.50m)
  • Input Connector
    CEE 7/16
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW (Max)