  • AMA24BR4-120200Y
AMA24BR4-120200Y
advertisement
Manufacturer No:
AMA24BR4-120200Y
HK JDW NO:
21-AMA24BR4-120200Y
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Step5Bar-code shipping tag
AMA24BR4-120200Y
  • Weight
    0.287 lb (130.00 g)
  • Operating Temperature
    0°C ~ 40°C
  • Series
    AMA24-Y
  • Power (Watts)
    24 W
  • Approval Agency
    CE, UL
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output
    12V
  • Region Utilized
    United Kingdom
  • Cord Length
    60.2" (1.50m)
  • Input Connector
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW (Max)