  • ALS81A513QH100
ALS81A513QH100
advertisement
Manufacturer No:
ALS81A513QH100
HK JDW NO:
417-ALS81A513QH100
Description:
ALS81 51000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.543Dia 90.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS81A513QH100
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    3.543Dia 90.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    51000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    11mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    9000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    11mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    25.2A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    27.6A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    3.937 100.00mm